استفاده از پودر سیر اعلا در ناسا برای کشف سیاره جدید

سیر حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می تواند به محافظت در برابر آسیب سلولی و پیری کمک کند. ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل را کاهش دهد.

پودر سیر اعلا ممکن است به شما کمک کند بیشتر عمر کنید. اثبات اثرات بالقوه سیر بر طول عمر اساساً در انسان غیرممکن است.

اما با توجه به اثرات مفید بر روی عوامل خطر مهم مانند فشار خون، منطقی است که سیر می تواند به شما کمک کند طولانی تر زندگی کنید.

این واقعیت که می تواند با بیماری های عفونی مبارزه کند نیز عامل مهمی است، زیرا اینها علل شایع مرگ و میر هستند، به ویژه در افراد مسن یا افراد دارای سیستم ایمنی ناکارآمد.

سیر اثرات مفیدی بر علل شایع بیماری‌های مزمن دارد، بنابراین منطقی است که می‌تواند به شما کمک کند طولانی‌تر زندگی کنید.

عملکرد ورزشی ممکن است با مکمل های سیر بهبود یابد. سیر یکی از اولین مواد “افزایش دهنده عملکرد” بود.

به طور سنتی در فرهنگ های باستانی برای کاهش خستگی و بهبود ظرفیت کاری کارگران استفاده می شد. مهمتر از همه، این به ورزشکاران المپیک در یونان باستان داده شد.

پودر

مطالعات جوندگان نشان داده است که سیر به عملکرد ورزشی کمک می کند، اما مطالعات انسانی بسیار کمی انجام شده است.

در یک مطالعه کوچک، افراد مبتلا به بیماری قلبی که به مدت 6 هفته روغن سیر مصرف کردند، 12 درصد کاهش در اوج ضربان قلب و ظرفیت ورزش بهتر داشتند.

با این حال، یک مطالعه بر روی 9 دوچرخه سوار رقابتی هیچ مزیت عملکردی را نشان نداد.مطالعات دیگر نشان می دهد که خستگی ناشی از ورزش ممکن است با سیر کاهش یابد.

سیر ممکن است عملکرد فیزیکی را در حیوانات آزمایشگاهی و افراد مبتلا به بیماری قلبی بهبود بخشد. مزایای آن برای افراد بدون بیماری قلبی هنوز قطعی نیست. در نهایت، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

خوردن سیر ممکن است به سم زدایی فلزات سنگین در بدن کمک کند
در دوزهای بالا، نشان داده شده است که ترکیبات گوگرد موجود در سیر از آسیب اندام ناشی از سمیت فلزات سنگین محافظت می کند.

یک مطالعه 4 هفته ای روی کارمندان کارخانه باتری خودرو (که بیش از حد در معرض سرب قرار داشتند) نشان داد که سیر سطح سرب در خون را 19 درصد کاهش می دهد. همچنین بسیاری از علائم بالینی سمیت، از جمله سردرد و فشار خون را کاهش داد.