استفاده از چای شهرزاد 450 گرمی در ساخت پروتزهای درمانی

چای اگرچه بعد از آب پرمصرف ترین نوشیدنی در جهان است، اما از نظر میزان سرانه در بین کشورهای دنیا پرمصرف ترین نوشیدنی در ترکیه است.

در این مقاله فواید و مضرات چای شهرزاد 450 گرمی با داده های علمی برای شما ارائه شده است. برای شما خواندنی دلپذیر آرزو می کنیم.

چای با خواص آنتی اکسیدانی خود می تواند اثرات مثبت بسیاری بر بدن انسان داشته باشد. این اثرات را می توان به صورت زیر فهرست کرد:

1. چای ممکن است برای سلامت قلب مفید باشد

چای سیاه حاوی گروهی از آنتی اکسیدان ها به نام فلاونوئیدها است که برای سلامت قلب مفید هستند.

همراه با چای، فلاونوئیدها را می توان در سبزیجات، میوه ها، شراب قرمز و شکلات تلخ یافت. مصرف منظم فلاونوئیدها می تواند به کاهش بسیاری از عوامل خطر بیماری قلبی مانند فشار خون بالا، سطح کلسترول و تری گلیسیرید یا چاقی کمک کند.

یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده نشان داد که نوشیدن چای سیاه به مدت 12 هفته تری گلیسیرید را تا 36 درصد، سطح قند خون را تا 18 درصد کاهش داد و نسبت LDL/HDL پلاسما را تا 17 درصد کاهش داد.

مطالعه دیگری نشان داد افرادی که سه فنجان چای سیاه در روز می نوشند، 11 درصد کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی داشتند.

به نظر می رسد چای در کاهش فشار خون نیز موثر باشد. در یک مطالعه تصادفی و کنترل شده، افرادی که به مدت شش ماه روزانه سه فنجان چای سیاه می نوشیدند، کاهش قابل توجهی در فشار خون سیستولیک و دیاستولیک در مقایسه با گروه دارونما نشان دادند.

2. چای ممکن است سلامت روده را بهبود بخشد

پلی فنول‌های موجود در چای سیاه می‌توانند با مهار رشد باکتری‌های بدی مانند سالمونلا و در عین حال رشد باکتری‌های خوب، به حفظ تعادل سالم روده کمک کنند.

چای

علاوه بر این، چای سیاه حاوی خواص ضد میکروبی است که مواد مضر را از بین می برد و باکتری های روده و ایمنی را افزایش می دهد، که به ترمیم پوشش دستگاه گوارش کمک می کند.

3. ممکن است به کاهش خطر سکته کمک کند

یکی دیگر از نتایج جالب مطالعات روی چای سیاه این است که خطر سکته مغزی را کاهش می دهد.

در مطالعه‌ای که روی 74961 نفر در طول 10 سال انجام شد، مشخص شد کسانی که چهار فنجان یا بیشتر چای سیاه در روز می‌نوشیدند، نسبت به افرادی که چای نمی‌نوشیدند، 32 درصد کمتر در معرض خطر سکته بودند.

در مطالعه‌ای که مطالعات مختلف را ارزیابی کرد، مشخص شد افرادی که بیش از سه فنجان چای (چای سیاه یا سبز) در روز می‌نوشیدند، در مقایسه با افرادی که کمتر از یک فنجان چای در روز می‌نوشیدند، ۲۱ درصد کمتر در معرض خطر سکته مغزی بودند. از آنجایی که این نتایج از مطالعات مشاهده ای به دست می آیند، مطالعات بیشتری برای تایید آنها مورد نیاز است.