با خوردن ارده کنجد مرغوب صاحب فرزندان نخبه و باهوش می شوید

کنجد سالم قطعا باید با یک قاشق چایخوری به آشپزخانه ما راه پیدا کند. کشورهای دیگر مدت هاست که از آن استقبال کرده اند.

در غذاهای عربی، ارده کنجد مرغوب برای دسر حلوا و خمیر ادویه تاهینی یا تاهینی و به عنوان ماده‌ای در هوموس ضروری است.در مکزیک به آن برای مول پوبلانو، خمیری که از بسیاری ادویه‌ها و شکلات درست می‌شود، نیاز است.

گوماسیو، مخلوط ادویه‌ای که از دانه‌های کنجد سبک بو داده و نمک دریایی تهیه می‌شود، در آسیا بسیار محبوب است.

روغن با فشار سرد و بسیار معطر نیز برای چاشنی استفاده می‌شود.

عطر آجیلی دانه‌های کوچک تخم‌مرغی با حرارت دادن تشدید می‌شود: بنابراین، همیشه باید کنجد را تفت نداده بخرید و فقط قبل از استفاده آن را در تابه خشک تفت دهید – نه خیلی داغ، تا نسوزد.

کنجد با سالادها، با سبزیجاتی مانند اسفناج، مارچوبه، گل کلم، لوبیا سبز، فلفل و کدو سبز، با میگو، ماهی، گوشت گاو یا مرغ، به خوبی در سوپ سیب زمینی و سبزیجات می آید و به پنیر خامه ای یا کوارک می رسد.

ارده

پوسته عسل-کنجد بسیار خوشمزه است. برای این کار به حدود یک قاشق چایخوری عسل برای 10 گرم کنجد نیاز دارید  بسته به سطح، مقادیر متناظر آن نان دندون شیرین و با آن موز بپزید.

اگر تند دوست دارید، می توانید مثلاً کمی سس سویا، فلفل چیلی یا خردل و سالمون گراتینات، سینه مرغ یا اردک یا پنیر بز تازه را در فر اضافه کنید. مهمانان نیز خوشحال خواهند شد.

نکات دستور پخت با کنجد:

  • فلفل قرمز با قارچ و جوانه
  • موز پخته شده با جوانه شنبلیله
  • ماست رویای دریاهای جنوبی

مبتلایان به آلرژی باید مراقب باشند: کنجد یک آلرژن قوی است. اگرچه به ندرت محرک واکنش های آلرژیک است، علائم بسیار شدید می تواند در مورد یک آلرژی موجود رخ دهد.

بنابراین کنجد مشمول اعلامیه است. در مورد غذاهای فرآوری شده، حتی کوچکترین مقادیر باید در لیست مواد تشکیل دهنده ذکر شود.