با خوردن پوست پرتقال خشک خشکی پوست خود را درمان نمایید

محتوای مواد مغذی پوست پرتقال خشک شده کامل و آب آن مشابه است. هر دو منابع عالی ویتامین C  که از سلامت سیستم ایمنی حمایت می کند – و منبع خوبی از فولات هستند که به کاهش خطر برخی از نقص های مادرزادی در بارداری کمک می کند.

با این حال، اگر مقداری از این مواد مغذی در طول پردازش و ذخیره سازی از بین نرود، آب میوه حتی بیشتر از این مواد مغذی خواهد بود.

به عنوان مثال، در یک مطالعه، آب پرتقال خریداری شده در فروشگاه 15 درصد ویتامین C کمتر و 27 درصد فولات کمتری نسبت به آب پرتقال فشرده خانگی داشت.

اگرچه در برچسب های غذایی ذکر نشده است، پرتقال و آب پرتقال نیز سرشار از فلاونوئیدها و سایر ترکیبات گیاهی مفید هستند. برخی از اینها در طول پردازش و ذخیره سازی آب پرتقال کاهش می یابد.

علاوه بر این، یک مطالعه نشان داد که – در مقایسه با آب پرتقال فرآوری نشده – آب پرتقال پاستوریزه 26٪ فعالیت آنتی اکسیدانی کمتری بلافاصله پس از پردازش حرارتی و 67٪ فعالیت آنتی اکسیدانی کمتر پس از حدود یک ماه نگهداری دارد.

یک وعده 8 اونس (240 میلی لیتری) آب پرتقال حدود دو برابر کالری و قند یک پرتقال کامل دارد. محتوای ویتامین و مواد معدنی آنها مشابه است، اما آب میوه در طی فرآوری و نگهداری برخی ویتامین ها و ترکیبات گیاهی مفید را از دست می دهد.

سالم‌ترین نوع آب پرتقال، نوعی آب پرتقال است که در خانه تازه می‌گیرید – اما این می‌تواند زمان‌بر باشد. بنابراین، بسیاری از مردم ترجیح می دهند آب پرتقال را از سوپرمارکت خریداری کنند.

کم سلامت ترین گزینه ها نوشیدنی هایی با طعم پرتقال هستند که حاوی درصد کمی آب میوه واقعی هستند، همراه با چندین ماده افزودنی مانند شربت ذرت با فروکتوز بالا و رنگ خوراکی زرد.

یک انتخاب سالم تر، آب پرتقال 100٪ است – چه از کنسانتره آب پرتقال منجمد ساخته شده باشد یا هرگز منجمد نشده باشد. این دو گزینه از نظر ارزش غذایی و طعم مشابه هستند