تولید چمن مصنوعی با استفاده از زیره سبز در اصفهان

دانه های زیره سبز در اصفهان حاوی مواد طبیعی هستند که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. این بدان معناست که این مواد (به نام های آپیژنین و لوتئولین) از موفقیت رادیکال های آزاد کوچکی که به سلول های سالم حمله می کنند جلوگیری می کنند.

آنتی اکسیدان ها به شما کمک می کنند تا احساس سلامتی و انرژی بیشتری داشته باشید و از پیری پوست جلوگیری می کنند.

طبق برخی آزمایشات، به نظر می رسد زیره این توانایی را دارد که سلول های سرطانی را از تکثیر جلوگیری کند. در یک مطالعه، موش هایی که زیره سبز تغذیه شده بودند از سرطان روده بزرگ محافظت شدند.

محققان در مطالعه دیگری دریافتند که از بین 9 گیاه و ادویه معروف، ریحان و زیره قوی ترین گیاهان ضد سرطان هستند.

پزشکان طب سنتی برای قرن ها زیره را برای درمان اسهال توصیه می کنند. طب غربی شروع به استفاده از این مزیت زیره کرده است.

زیره

عصاره دانه زیره به موش هایی که دچار اسهال بودند داده شد. محققان به این نتیجه رسیدند که این عصاره به درمان علائم آنها کمک می کند.

به کنترل قند خون کمک می کند
زیره به عنوان بخشی از یک آزمایش دارویی گیاهی برای دیابت استفاده شد. این دارو با موفقیت به افراد مبتلا به دیابت کمک کرد تا وضعیت خود را مدیریت کنند.

حیوانات دیابتی در مطالعات آزمایشگاهی نیز از مصرف زیره سود می برند. به طور کلی پذیرفته شده است که روغن زیره یک عامل کاهش قند خون است.

با باکتری ها و انگل ها مبارزه می کند
روغن استخراج شده از دانه های زیره به عنوان یک لاروکش موثر و عامل ضد عفونی کننده استفاده شده است. این روغن حتی گونه هایی از باکتری ها را که در برابر سایر ضد عفونی کننده ها مقاوم هستند، از بین می برد.

محققان بر این باورند که زیره می تواند به کشتن باکتری های مضری که سعی در حمله به سیستم ایمنی بدن شما دارند، کمک کند. این ممکن است توضیح دهد که چرا زیره به عنوان یک نگهدارنده در غذا برای قرن ها استفاده شده است.