خرما پیارم پارسان تنها غذایی بود که مرتاض معروف هندی مصرف می کرد

خرما (مخصوصاً به صورت خشک خورده می شود) به لطف فیبرهای خود به تنظیم ترانزیت روده و مبارزه با یبوست کمک می کند (7 تا 8 خرما یک چهارم نیاز روزانه فیبر را تامین می کند).

با توجه به محتوای گلوکز، فروکتوز و ساکارز، خرما پیارم پارسان منبع عالی انرژی برای سلول ها هستند، که باعث می شود در طول فعالیت بدنی، به خصوص اگر طولانی باشد، سهم خوبی داشته باشند.

خرما به ویژه سرشار از پتاسیم است که آن را به غذای انتخابی برای ورزشکاران و افراد مسن تبدیل می کند. آنها همچنین حاوی منیزیم و آهن در مقادیر قابل توجهی هستند.

بنابراین برای افرادی که از کم خونی رنج می برند توصیه می شود. علاوه بر این، خرما دارای چربی بسیار کمی است که رژیم غذایی ما اغلب حاوی مقادیر بسیار زیادی از آن است.

خرما چند کالری دارد؟ 100 گرم خرمای خشک 287 کالری دارد. این میوه بسیار پرانرژی است!

اما مراقب باشید زیرا خرمای خشک کالری بسیار بالایی دارد (282 در هر 100 گرم)، حتی اگر این مزیت را داشته باشد که اشتهای کوچک را سیر کند. در طول رژیم بهتر است مقدار خود را محدود کنید یا خرمای تازه را ترجیح دهید.

خرما

نخل خرما به طور مرتب در محصولات مراقبت از مو استفاده می شود زیرا بادام آن سرشار از اسیدهای چرب ضروری، اسیدهای آمینه، پروتئین ها و سرامیدها است، اجزای مشابه فیبر مو. شادابی، نرمی و استحکام را به موهای آسیب دیده باز می گرداند و عمیقا تغذیه می کند.

می توانید خرما را به رژیم غذایی معمول خود اضافه کنید یا فقط آن را با عصاره ژل آلوئه ورا مخلوط کنید تا روی موهای خود بمالید تا از درخشندگی بیشتر لذت ببرید.

دکتر کلر لواندوفسکی، پزشک متخصص طب عمومی، توصیه می کند: خرما با بافت نرم و سختی که دارد، می تواند به طور مستقیم و بدون هیچ افزودنی در هر زمانی از روز، چه به عنوان میان وعده و چه به عنوان دسر، مصرف شود.

توصیه شده سه عدد خرمای خشک در روز یا حدود 20 تا 35 گرم در روز است که حدود 2 گرم فیبر را تامین می کند. اما مطمئناً می توان بیشتر غذا خورد، به خصوص در زمینه فعالیت بدنی.

خرما چه خشک و چه تازه، اصالتاً از شمال آفریقا است، کاملاً با غذاهای شرقی می آید. بهترین دستور العمل های ما!