خواص هسته خرما و تاثیر آن بر روی شفاف سازی صورت

پرش به دستور غذای چاپی
طرز تهیه قهوه دانه خرما با باقی مانده هسته خرما؛ یک جایگزین عالی و کاملا طبیعی قهوه بدون کافئین که دارای چندین مزیت برای سلامتی است (و راهی عالی برای کاهش ضایعات!).

شما می توانید برای اطلاع از خواص هسته خرما دکتر خیراندیش تا انتهای مطالب با ما باشید.

یک قاشق پودر دانه خرما
قهوه دانه خرما جایگزین قهوه بدون کافئین است که باید امسال امتحان کنید! درست کردن آن ساده است و یک راه عالی برای کاهش ضایعات غذا، یک گودال در یک زمان است! بعد از درست کردن یک دسته بزرگ از شربت خرما در هفته گذشته، من با دو «محصول زائد» باقی ماندم. یک خمیر خرما و دانه خرما… اما هیچ راهی وجود نداشت که آنها را هدر دهم.

در عوض، من راهی برای تبدیل آن دانه‌های خرما به پودر دانه خرما کشف کردم که همانطور که مشخص شد، یک جایگزین عالی برای قهوه دانه خرما می‌سازد که فاقد گلوتن، کافئین، غیر اسیدی است و در عین حال حاوی انرژی طبیعی است.

در حالی که این به هیچ وجه ایده جدیدی نیست، در واقع، این جایگزینی قهوه برای قرن ها در کشورهای خاورمیانه مورد علاقه بوده است. این برای من کاملاً جدید بود  اما قطعاً اکنون کارنامه ام را ترک نمی کنم.

حتی بهتر از آن، تنها چیزی که نیاز دارید مقداری دانه خرما و چیزی برای آسیاب کردن آنها به صورت پودر است، و شما آماده حرکت هستید!

قهوه دانه خرما و دو عدد خرما

اکنون بهانه‌های بیشتری دارید تا وارد آشپزخانه شوید و کارامل خرما، خمیر خرما، خرمای شکم پر، براونی بدون پخت، چیزکیک، بستنی‌ها و موارد دیگر را تهیه کنید! همه به نام این جایگزین قهوه خوشمزه بدون کافئین!

فواید قهوه دانه خرما برای سلامتی
در حالی که برخی از هسته های میوه می توانند سمی باشند، نه تنها دانه های خرما 100% غیر سمی هستند، بلکه دارای چندین فواید سلامتی نیز هستند.

مانند مواردی که قبلا در بالا ذکر شد، قهوه خرما نیز:منبعی غنی از چندین ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها از جمله فسفر، منیزیم، کلسیم، آهن، روی و پتاسیم در کنار پلی فنول ها است.
به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، منبع فوق العاده ای برای کاهش استرس اکسیداتیو و تقویت سلامت سیستم ایمنی است.
این یک تقویت کننده انرژی طبیعی بدون کافئین است!
ممکن است سلامت گوارش را بهبود بخشد.
می تواند سطح کلسترول بد LDL را کاهش دهد.
ممکن است از مشکلات کبد و کلیه مرتبط با دیابت (به دلیل محتوای بالای پروآنتوسیانین) محافظت کند.
خاصیت ضد ویروسی دارند.
می تواند به کاهش سطح قند خون کمک کند.