خوردن کنجد سیاه در بارداری راز باهوش شدن کودکان می باشد

کنجد علاوه بر لیپیدهای ارزشمندی که دارد، به دلیل ریزمغذی‌های بسیار متنوعی که دارد، یکی از کامل‌ترین غذاها محسوب می‌شود.

جنبه های معدنی: کنجد سیاه در بارداری به ویژه سرشار از کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، آهن و روی است. از نظر ویتامین، حاوی ویتامین E در مقادیر زیاد و همچنین ویتامین B1 و B6 در مقادیر قابل توجهی است.

کنجد همچنین منبع ویتامین B2، B3 و فولات است. در نهایت، این دانه طلایی کوچک حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان ها، فیتواسترول ها و فیتواستروژن ها است.

کنجد با توجه به محتوای چربی بالای آن و مانند تمام دانه های روغنی دیگر، ارزش کالری نسبتا بالایی دارد زیرا حاوی 573 کالری در هر 100 گرم است.

با این حال، این ارزش کالری مربوط به وعده های مصرف شده است که عموماً کم هستند. ما به ندرت بیش از یک مشت کوچک از این دانه ها را که روی ظرف یا در دستور غذا می پاشیم، مصرف می کنیم. یک قاشق غذاخوری کنجد تنها شصت کالری دارد!

کنجد

انواع مختلفی از کنجد در بازار وجود دارد، از سفید، سیاه و طلایی. کنجد سفید یا بلوند کنجد پوست کنده‌ای است که پاکت آن جدا شده است. کنجد سیاه یک نوع متفاوت و بدون پوست است. کنجد بلوند همچنین می تواند کامل و قهوه ای یا برشته و طلایی باشد.

در حالی که همه این گونه‌های کنجد بسیار مغذی هستند، نسخه‌های کامل یا سیاه آن حتی محتوای فیبر و مواد معدنی بالاتری نسبت به سفید پوست‌شده دارند.

کنجد را می توان به صورت پوره یا تاهین نیز میل کرد. ارزش غذایی آن مشابه کنجد کامل است. باز هم، کنجد سیاه یا پوره کنجد کامل از نظر تغذیه ای جالب تر از پوره کنجد سفید است.

در نهایت، روغن کنجد برای سلامتی بسیار عالی است و مانند کنجد دارای خواص محافظت کننده قلبی و آنتی اکسیدانی است.

این روغن را می توان به صورت خارجی نیز استفاده کرد و روی پوست ماساژ داد. آن را از تحریک محافظت می کند و به آن اجازه می دهد تا انعطاف پذیری و قابلیت ارتجاعی خود را حفظ کند.