دانشمندی که با مغز گردو آذرشهر مغز دایناسورها را شبیه سازی کرد

به طور کلی می توان گفت که گردو دو نوع خاصیت پیشگیری از بیماری دارد. اولین مورد از آنها بیماری های قلبی عروقی است.

کارشناسان می گویند خوردن مقداری مغز گردو آذرشهر بعد از تمام وعده های غذایی از آسیب خوردن غذاهای چرب که باعث انسداد عروق می شود، جلوگیری می کند.

علاوه بر این، مطالعات نشان داده اند که گردو به عروق اجازه می دهد تا انعطاف پذیری خود را حفظ کنند.

گردو به لطف آنتی اکسیدانی که دارد، مواد مضری که باعث بیماری های قلبی می شود را از بین می برد و بدن را از این خطر محافظت می کند. بنابراین خطر ابتلا به بیماری های قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

بدن ما نمی تواند روغن امگا را به تنهایی تولید کند. از سوی دیگر گردو حاوی مقدار زیادی روغن امگا 3 است و فردی که به طور متوسط ​​روزانه 4 تا 5 عدد گردو می خورد، 85 درصد از روغن امگا 3 مورد نیاز بدن را دریافت می کند.

علاوه بر این، محتوای آنتی اکسیدانی روغن امگا 3 برای سلامت قلب مفید است.

به همین ترتیب، وقتی روزانه 4 تا 5 عدد گردو می خوریم، 20 درصد آهن، 43 درصد منگنز و 17 درصد تریپتوفان مورد نیاز روزانه بدن را تامین می کنیم. از آنجایی که کالری گردو بسیار زیاد است، باید در مصرف آن متعادل باشد.

گردو

فواید برای قلب و رگ ها: خوردن گردو به عنوان بخشی از زندگی سالم برای قلب مفید است.

گردو که حاوی اسیدهای چرب غیراشباع و سایر مواد مغذی است، یک میان وعده مهم است. اگر مشکل قلبی دارید، در صورت مصرف صحیح، فواید گردو را خواهید دید.

* مصرف منظم گردو می تواند سطح کلسترول لیپوپروتئین را کاهش دهد. LDL بالا (کلسترول بد) عامل اصلی بیماری قلبی است و گردو پادزهر LDL است.

گردو می تواند خطر لخته شدن خون را که باعث حمله قلبی می شود کاهش دهد. همچنین رگ ها را سالم نگه می دارد.

چربی های اشباع تک و مضاعف موجود در گردو باعث کاهش سطح کلسترول بالا می شود.

از آنجایی که گردو سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است، از ریتم های خطرناک قلب جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی را کاهش می دهد.