سیر تازه در میدان تره بار تهران سبب رویش مجدد موهای از دست رفته می گردد

اگرچه سیر افزودنی سالم به یک رژیم غذایی متعادل است، خوردن بیش از حد ممکن است عوارض جانبی متعددی ایجاد کند.

یکی از جدی ترین عوارض مصرف زیاد سیر تازه در میدان تره بار تهران افزایش خطر خونریزی است، به خصوص اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید یا تحت عمل جراحی قرار می گیرید.

این به این دلیل است که سیر دارای خواص ضد ترومبوتیک است، به این معنی که ممکن است از تشکیل لخته های خون جلوگیری کند.

اگرچه خونریزی ناشی از سیر غیرمعمول است، یک گزارش به شرح موردی پرداخته است که در آن فردی پس از خوردن منظم 12 گرم سیر تقریباً 4 حبه  در روز قبل از جراحی، افزایش خونریزی را تجربه کرده است.

در مطالعه موردی دیگری، فردی پس از جراحی تغییر رنگ و کبودی بیش از حد را تجربه کرد. علت احتمالی، یک مکمل غذایی بود که فرد مصرف می‌کرد، حاوی روغن ماهی و 10 میلی‌گرم کنسانتره سیر، که هر دو بر تشکیل لخته خون تأثیر می‌گذارند.

بنابراین، مهم است که قبل از استفاده از مکمل های سیر با متخصص مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

اگر دارو مصرف می کنید یا قصد انجام عمل جراحی را دارید، قبل از افزودن سیر به رژیم غذایی خود باید با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

سیر حاوی انواع مختلفی از ترکیبات گوگردی است که اغلب به فواید سلامتی فراوان آن نسبت داده می شود.

سیر

با این حال، این ترکیبات ممکن است باعث بوی بد دهان شوند، به خصوص زمانی که به مقدار زیاد خورده شوند. این امر به ویژه در مورد سیر خام صادق است، زیرا پخت و پز محتوای این ترکیبات مفید گوگرد را کاهش می دهد.

با این حال، می توانید چندین درمان خانگی را برای خلاص شدن از شر نفس سیر امتحان کنید.

سیر مانند پیاز، تره فرنگی و مارچوبه سرشار از فروکتان است، نوعی کربوهیدرات که ممکن است در برخی افراد باعث نفخ، گاز و درد معده شود.

در واقع، وقتی کسانی که دچار عدم تحمل فروکتان هستند، غذای با فروکتان بالا می خورند، به طور کامل در روده کوچک جذب نمی شود.

در عوض، دست نخورده به روده بزرگ می رود و در روده شما تخمیر می شود، فرآیندی که ممکن است به مشکلات گوارشی کمک کند.

به این ترتیب، افرادی که از رژیم غذایی کم FODMAP پیروی می کنند – یک رژیم غذایی حذفی که برای شناسایی غذاهای خاصی که باعث مشکلات گوارشی می شوند – اغلب تشویق می شوند که مصرف سیر خود را محدود کنند (منبع مورد اعتماد).

سوزش سردل
اگر به بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) مبتلا هستید، ممکن است بخواهید میزان مصرف سیر خود را کاهش دهید.

GERD یک بیماری شایع است که زمانی رخ می دهد که اسید معده به مری شما برمی گردد و باعث علائمی مانند سوزش سر دل و حالت تهوع می شود.