قابلمه روحی چکشی قابلیت یخ زدایی دارد

انواع قابلمه ، انواع قابلمه و هرچیزی که به سادگی توضیح داده خواهد شد را مشخص می کنم.

قبل از توضیح دقیق، از آنجایی که هر قابلمه روحی چکشی ویژگی های خاص خود را دارد، همه آنها دارای مزایا و معایبی هستند، باید با در نظر گرفتن این موضوع، قابلمه را خریداری کنید.

قبل از خرید قابلمه و تابه باید به مواد و مهمتر از آن پوشش سطح داخلی توجه کرد.

اگرچه مواد قابلمه زیادی مانند شیشه، چینی، زمین، مس، مینا و غیره وجود دارد، اما می‌توانیم ترجیح داده‌شده‌ترین مواد ظروف را مانند فولاد، ریخته‌گری آهن و ریخته‌گری آلومینیوم توضیح دهیم.

بزرگترین مشکل انواع ظروف آشپزی شیشه ای، چینی، زمینی این است که دوام ندارند.

از طرفی قابلمه هایی به نام Iron Casting از نظر کاربری بسیار سنگین و سخت است و برخلاف تصور عموم مشخص شده است که چندان سالم نیست زیرا به طور کلی رنگ شیمیایی بر پایه تفلون روی چدن پاشیده می شود.

قابلمه ها و وقتی تفلون را می کشید می بینید که یک ماده آهنی زنگ زده است و می توانید سال ها از آن استفاده کنید چون سالم است.
این وضعیت بسیار ناراحت کننده است، بنابراین استفاده یا خرید ظروف چدنی را توصیه نمی کنم.

دیگ

اگرچه جنس قابلمه فولادی بادوام و ماندگاری بالایی دارد، اما ابعاد بهداشتی آن بسته به نوع آن ممکن است متفاوت باشد.در کشور ما فولادهای زنگ نزن عموماً با استانداردهای 18/10 cr-ni تولید می شوند.

ظروف آشپزی با فولاد سخت، فولاد روغنی، فولاد جوشی و فولادهای بازیافتی تولید می شوند.

سعی کنید تا جایی که می توانید فولاد روغنی نخرید زیرا ممکن است در فولادهای روغنی به خصوص در فولادهایی با لایه سطحی کم به دلیل استفاده، سیاهی و زردی ایجاد شود.

وزن جنس استیل به معنای خوب بودن آن نیست، پایه دیگ استیل بسیار مهم است، باید برای استفاده طولانی مدت دوام داشته باشد و سطح استیل تمیز باشد.

پس از استفاده از قابلمه یا تابه استیل، لکه های آب و رد مواد غذایی ممکن است آثار دائمی در سطح داخلی و خارجی باقی بگذارند، برای جلوگیری از این امر، قبل از استفاده، قابلمه را با کمی روغن حرارت دهید و آن را روی تمام سطح پخش کنید.

این که قابلمه استیل بسیار بادوام است، عمر طولانی دارد، به طور کلی به استفاده بستگی دارد، بزرگترین مشکلی که باید تجربه کرد این است که قابلمه استیل چسبیده و برخی از ظروف به سختی آماده می شوند.

برای مثال، شما بلافاصله به برنج فکر کردید، ممکن است مشکلات بزرگی داشته باشید.