کارخانه کود ارگانیک ویتامینه + تولید پخش عرضه

امروزه کارخانه کود ارگانیک ویتامینه به خاطر تولید، پخش و عرضه این کود طبیعی از رونق و سود خوبی برخوردار است،‌ زیرا مورد توجه نهاده‌‌های کشاورزی قرار گرفته است. از مهمترین مزیت این کود، کمک به فعالیت میکروارگانیسمهای داخل خاک است. به عبارتی ساده‌تر، باعث بازگشت کیفیت و عملکرد خاک شده و در دراز مدت منافع مهمی از کشاورزان را تامین خواهد نمود و موجب سودآوری و بازدهی محصولات زراعی آنها می‌گردد.

به خاطر پر متقاضی بودن این کود طبیعی و رشد و پیشرفت در بخش کشاورزی، تولید آن توسط کارخانه‌های کود ارگانیک افزایش یافته است و این افزایش تولید دسترسی کشاورزان را به آن راحت تر کرده است.

با پیشرفت تکنولوژی، نمونه های متنوعی از کودهای ارگانیک در کارخانه‌ها با به کارگیری کمترین نیروی انسانی تولید میشوند که نیاز به تجهیزات خط تولید پیشرفته با بازدهی بالا دارند. این تجهیزات نوین موجب ماندگاری بیشتر کود‌ها در خاک شده اند.

کارخانه‌های کود ارگانیک، با مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات درصدد آن هستند، محصول آلی خود را با ارزان ترین قیمت، به صورت عمده و به طور مستقیم به مشتریان خود عرضه نمایند زیرا بسیاری از سودجویان به خاطر سودآوری خود کود های آلی بی کیفیت و نا مرغوب تولید و روانه بازار می‌کنند

که این امر باعث آسیب زدن به محصولات زراعی و همچنین محیط‌ زیست می‌شوند، متقاضیان این کود می‌توانند با مراجعه حضوری و دریافت مشاوره از متخصصان این حوضه و یا از طریق اینترنتی (از فروشگاه های معتبر) محصول خود را خریداری نمایند.

کارخانه کود ارگانیک ویتامینه + تولید پخش عرضه

کود ارگانیک ویتامینه گیاهان دیجی کالا

در حال حاضر افراد به خاطر مشغله کاری و هزینه رفت و آمد بیشترین خرید روزانه خود را از طریق سایتهای اینترنتی معتبر انجام می‌دهند و کالای مورد نیاز خود را درب منزل تحویل میگیرند. آنها به دنبال فروشگاه آنلاین می‌گردند که توسط وزرات بازرگانی تایید و مشخصات فنی کالا به طور دقیق در وبسایت ثبت شده باشد.

خوشبختانه خرید کود ارگانیک ویتامینه گیاهان دیجی کالا با کیفیت‌ مرغوب و مناسب ترین قیمت، نگرانی شما را برای داشتن یک گیاه سالم و به دور از آفات برطرف می‌کند. دیجی کالا از مطمئن ترین و آسان ترین روشهای تهیه این کود است، زیرا مقرون به صرفه ترین و با کیفیت ترین کود ارگانیک را مستقیما و با حذف دلالان بازاری در اختیار مشتریان خود در سراسر کشور قرار می‌دهد.

کود ارگانیک پاورفید

کود ارگانیک پاورفید کود ارگانیک پاورفید به عنوان مکملی طبیعی و مغذی است. این کود بدون بو و ضد حشره بوده و برای رشد و تقویت ریشه و شکوفه زایی گیاه کاملا مناسب و ضروری است. کود پاورفید نرم کننده خاک است و برای همه‌ی گیاهان بی ضرر است. از این کود برای طیف وسیعی از گیاهان آپارتمان، درختچه ها، سبزیجات و صیفی جات استفاده می‌شود. این کود با تامین نیتروژن، پتاسیم و پروتئین و اسید‌های آمینه، موجب رشد سریع گیاه و تقویت آن می‌شود.

این کود زیستی با تحریک فعالیت میکروب‌های مفید خاک، باعث بهبود عملکرد خاک می‌شود. همچنین گلدهی و میوه دهی گیاه رو افزایش می‌دهد. رشد سریع گیاه به خاطر این کود باعث شده، کشاورزان از این محصول استقبال کنند و با خیال راحت در مزارع خود استفاده نمایند.

ساخت کود ارگانیک

حتما این سوال برایتان پیش آمده است که طرز ساخت کود ارگانیک چگونه است؟ باید به این نکته اشاره کرد تولید کود ارگانیک راحت نیست و ساخت آن راه و روش‌های خاص خودش را دارد. برای ساخت این کود طبیعی از فضولات دامی، بقایای انباشته شده گیاهان و زباله های پسماند تَر استفاده می‌شود.که باید به تعادل میان نسبت کربن و نیتروژن و تراکم کمپوست دقت کرد. از آنجایی که کشاورزان نمی‌توانند به خاطر آلودگی‌های فضولات حیوانی و آسیب هایی که به گیاهان وارد میکنند، آن‌ها را به صورت تازه برای مزارع خود استفاده نمایند، لذا آن را از مرکز پخش مورد اطمینان تهیه می‌کنند.

تولیدکنندگان کود آلی ارگانیک آن را به عنوان یکی از مواد ایده آل خاک می‌شناسند، که در این قسمت به مراحل ساخت کود ارگانیک در کارخانه‌ها اشاره می‌کنیم. فرآیند ساخت این محصول به شرح زیر است:

۱) فرآیند تخمیر: ابتدا فضولات دامی یا بقایای گیاهان پوسیده را تخمیر می‌کنند، با انجام این فرآیند دما تا حدی بالا می رود و میکروارگانیسم های مضر و عوامل بیماری زا از بین می رود.

۲) فرآیند خرد کردن: پس از تخمیر نوبت خرد کردن این مواد هست تا به اندازه کافی نرم شوند. در این فرآیند از دستگاه سنگ شکن استفاده می‌شود.

۳) فرآیند مخروط کردن: در این فرآیند با استفاده از ماشین میکسر مواد خام را به اندازه کافی مخروط می‌کنند.

۴) فرآیند گرانولیته کردن: مواد را برای گرانولیته کردن وارد دستگاه گرانول ساز می‌کنند، این فرآیند بخش اصلی تولید به حساب می‌آید.

۵) فرآیند خشک کردن: بعد از آن نوبت خشک کردن مواد می‌رسد تا رطوبت مواد خام به کمتر از ۲۵ درصد برسد.

۶) دستگاه خنک کن استوانه‌ای سرامیکی: اگر رطوبت مواد بیشتر از ۲۵ درصد بود آن را وارد دستگاه خنک کننده استوانه ای سرامیکی میکنند، تا ذرات کود قوی تر خشک تر شوند.

۷) ماشین غربالگری استوانه‌ای گردان: این ماشین ذرات بزرگ را جدا میکند تا دوباره برای خرد شدن و دانه بندی به خط تولید بازگردند.

۸) فرآیند بسته بندی: آخرین فرآیند همان گونه که از اسمش پیداست، بسته بندی کود می‌باشد، که بعد از آن به دست مشتریان می‌رسد.

کود ارگانیک ارکیده

کود ارگانیک ارکیده کود ارگانیک ارکیده دارای تمام مواد مغذی و ضروری گیاهان می‌باشد. عناصر موجود در این کود شامل ازت، فسفر، پتاس، مواد هوموسی و سایر ریزمغذی‌های و درشت مغذی‌های مورد نیاز گیاهان است. این کود آلی حاوی مواد گوگردی و ضد قارچی و باکتری هم است.

از مزایای دیگر این کود ارگانیک می‌توان به بافت بسیار سبک آن اشاره کرد، که باعث اصلاح بافت خاک می‌شود تا هوا و اکسیژن به راحتی به ریشه گیاهان برسد. همچنین رطوبت مورد نیاز گیاهان را تامین می‌کند و باعث اصلاح خاک‌های شور می‌شود، مقاومت گیاه را در برابر آفات افزایش می‌دهد، باعث رشد بیشتر ریشه گیاه می‌شود، مانع از دست رفتن مواد مغذی خاک بوده و عاری از هر گونه بیماری و تخم علف هرز می‌باشد. این کود آلی به خاطر طبیعی بودن، موجب برهم زدن اکوسیستم طبیعی نمی‌شود، محیط زیست را به خطر نمی‌اندازد، باعث حفظ تعادل در طبیعت می‌شود و گیاه را در جذب هرچه بهتر مواد غذایی یاری می‌کند، همچنین به تجزیه خاک رس و کاهش تلفات مواد مغذی در خاک‌های شنی کمک می‌کند.

کود ارگانیک در هشتگرد

هشتگرد شهری در استان البرز است. این شهر دارای آب وهوای سرد و خشک و زمین های زراعی حاصلخیز است. خاک آبرفتی این شهر برای کشت کود ارگانیک مناسب می‌باشد. با توجه به اهمیت کود ارگانیک در بخش کشاورزی و مصرف بالای این محصول توسط باغداران و کشاورزان، این شهر توانسته عمده فعالیت خود را در تهیه و پخش این کود آلی متمرکز کند و آن را با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت به دست متقاضیان خود در سراسر کشور برساند.

کودهای ارگانیک این شهر از ارزش غذایی بالایی برای رشد گیاهان برخوردار است. این کودها دارای مواد بیولوژیکی هستند که شامل میکروارگانیسم‌های مفید برای بهبود ساختار خاک می‌باشند. کودهای زیستی هشتگرد جایگزین مناسب برای کودهای شیمیایی هستند از این محصول می‌توان برای گیاهان آپارتمانی، درختچه ها، سبزیجات، صیفی‌جات و سایر محصولات زراعی استفاده کرد. این کودهای طبیعی می‌توانند بازده زمین‌های زراعی رو بالا ببرند و محصولات کشاورزی را در برابر آفات و دیگر آسیب‌ها مقاوم کنند.

کود شیمیایی ارگانیک

کود شیمیایی ارگانیک گیاهان نیز مانند سایر موجودات برای رشد و بقای حیات به ویتامین و مواد آلی احتیاج دارند که می‌توان این نیاز خود را از طریق کود ارگانیک دریافت نمایند. این کود یکی از پرمصرف‌ترین کود در بازار می‌باشد و از طریق فضولات دامی و بقایای گیاهان به دست می آید.

باید خاطر نشان کرد بخش اعظم کود شیمیایی در خاک باقی می‌ماند و ریشه ی گیاهان را می‌سوزاند همچنین باعث شوری خاک و آلودگی محیط زیست می‌شود. برای همین کشاورزان کود ارگانیک را جایگزین کود شیمیایی کرده اند زیرا کود ارگانیک دارای مواد شیمیایی مضر نیست، خاک آسیب دیده را احیا می‌کند، باعث افزایش راندمان خاک می‌شود و به خاطر تجدید پذیر بودن با محیط زیست سازگار است. این کود آلی در دراز مدت شوری خاک ایجاد شده توسط کود شیمیایی را از بین برده و باعث بهبود عملکرد خاک می‌شود و از آنجایی که گیاه را در برابر آفات و علف هرز در امان نگاه می‌دارد کشاورزان را ترغیب به استفاده از این کود پر مزایا کرده است.

کود ارگانیک برای خربزه

خربزه یکی از میوه‌های تابستانی است و از آنجا که گیاه حساسی بوده است برای رشد مطلوب خود نیاز به کود دارد. کود ارگانیک برای خربزه از مرغوب ترین کود‌هاست. اسید‌هیومیک یک محصول زیستی و ارگانیک می‌باشد‌، این کود آلی محبوب حاوی مواد مغذی با ارزش همچون: ازت، کلسیم، پتاسیم، فسفر و آهن بوده و باعث افزایش رشد، گلدهی و میوه‌دهی محصول شود. کشاورزانی که به موقع از این کود طبیعی برای محصول خود بهره می‌گیرند، می توانند خربزه‌های بسیار با کیفیت‌تری برداشت نمایند. با استفاده از این کود زیستی می‌توانید سلامت گیاه و خاک مزارع خود را تضمین کنید و علاوه‌ بر افزایش عملکرد و بازدهی گیاه خود، آن را از گزند عوامل بیماری زا و علف هرز در امان نگاه دارید.

کود ارگانیک برای جوانه گیاهان

کود ارگانیک برای جوانه گیاهان جوانه زنی برای کشاورزان از اهمیت زیادی برخوردار است. جوانه زنی از طریق بذر و پیوند می باشد و تا این امر اتفاق نیفتد باغ‌ها بارور نمی شوند. عامل زیادی در جوانه زدن بذر و جوانه‌های جانبی ساقه و برگ دخیل هستند یکی از این عوامل کود ارگانیک می باشد که برای جوانه گیاهان لازم است. بذر‌ها پس از برداشت جوانه زنی پایینی دارند، به همین علت تغذیه گیاهان عامل مهمی در رشد آن‌ها محسوب می شود. کاربرد کود زیستی می‌تواند عملکرد جوانه‌زنی را افزایش دهد. این کود آلی به خاطر میکروارگانیسم های داخل خاک باعث افزایش تحریک تقسیمات سلولی گیاه میشود و سرعت رشد آن را بهبود می‌بخشد.

کود ارگانیک گرانوله

یکی از کود‌هایی که در بازار رواج یافته است کود ارگانیک گرانوله است. این کود به صورت دانه های خشک ریز و ساچمه ای مانند و یا به صورت محلول می‌باشد. البته شکل رایج استفاده شده توسط بسیاری از کشاورزان و باغدران به صورت خشک آن می‌باشد. کود ارگانیک گرانوله از ضایعات دامی بوده است و حاوی عناصر ازت، فسفر و پتاس و غیره است. این کودها انواع مختلفی دارند که نمی‌توان قیمت دقیقی برای آن‌ها تعیین کرد از دلایل محبوب بودن این کود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بی بو بودن

قابلیت پخش راحت در مزارع با روش سنتی و یا با استفاده از ماشین‌های سمپاشی

پخش یکنواخت در سطح زمین و تجزیه شدن تدریجی آن در خاک که موجب رشد و طراوت گیاهان در طولانی مدت می‌شود.

لازم به ذکر است روش تهیه کود ارگانیک گرانوله ساده است. برای تهیه آن از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها ابتدا باید کمپوست و سایر مواد خام را خوب خرد و مخلوط کنند سپس آن‌ها را به صورت گلوله هایی در می‌آورند.

تولید کود ارگانیک از زباله

تولید کود ارگانیک از زباله روزانه در سراسر جهان در کشورهای در حال توسعه، زباله‌های تَر زیادی توسط انسان‌ها تولید می‌شود که این امر موجب آلودگی‌های زیست محیطی شده است. این موضوع باعث شده گروهی از محققان در پی حل این مشکل برآیند. آنها دریافتند یکی از راه‌های موثر در خنثی سازی اثرات مضر زباله‌های شهری، تبدیل پسماندها به کود ارگانیک می‌باشد. تهیه این کود طبیعی از زباله‌های شهری باعث شده مواد مغذی به چرخه طبیعت بازگردد و فقر خاک جبران شود. برخی از کارخانه‌های کود زیستی با دریافت زباله‌ها از شهرداری‌ها و جدا کردن ترکیبات سمی، آن‌ها را به کمپوست تبدیل می‌کنند. تهیه این کود بسیار ساده بوده ولی نیاز به داشتن مهارت در این زمینه می‌باشد تا بتوانند از ایجاد علف‌های هرز و گندبویی در کود جلوگیری کنند.

تولید کود ارگانیک از زباله، موجب کاهش نیاز به آب در مصارف کشاورزی، کاهش هزینه کشاورزی، تقویت خاک، آبرفتی شدن خاک، کاهش آلودگی زیست محیطی، اصلاح خاک شور، بهبود رشد گیاهان وغیره شود همچنین باید به این نکته اشاره کرد که این کود آلی به عنوان یه آفت کش طبیعی عمل می‌کند و از گیاهان در برابر عوامل بیماریزا محافظت می‌کند.

توجه داشته باشید، فرآورده های لبنی مانند شیر، کره، ماست و غیره (زیرا به خاطر بوی بد ایجاد کننده حشرات موذی را جذب می‌کنند.) ضایعات حیوانات خانگی مثل مدفوع سگ و گربه (به خاطر مواد بیماری زا)، خاکستر زغال، علف‌های هرز و سمی، ضایعات هرس درختان و گیاهان سمپاشی شده (باعث از بین رفتن ارگانیسم‌های مفید کمپوست می‌شوند)، گیاهان بیمار، آبی که برای شست و شو در مصارف خانگی استفاده شده (به‌خاطر مواد‌شیمیایی شوینده)، فلزات، پلاستیک و مواد شیمیایی برای تهیه کمپوست غیرقابل قبول می‌باشند. لازم به ذکر است شما نیز می‌توانید در منزل زباله‌های تَر خود را به کمپوست تبدیل کنید. کافی است آن‌ها را در باغچه خانه خود مدفون کنید و بعد از یه سال کمپوست شما آماده است.